piątek, 15 lutego 2013

Peeling kawitacyjny w domu

Jakiś czas temu zakupiłam na allegro sprzęt do peelingu kawitacyjnego w domu. I miałam napisać notatkę. W końcu pojawia się dziś na blogu. Mam nadzieję, że dowiecie się wszystkiego co was interesowało. W razie pytań, sugestii, czy innych swobodnych myśli - proszę nie krępować się i pisać w komentarzach ;)

Co to jest peeling kawitacyjny?
Celem zabiegu , jak każdego peelingu, jest pozbycie się starego, martwego naskórka, dzięki czemu wszelkie substancje nakładane na skórę mogą intensywniej działać.Ten zabieg wykonuje zjawisko kawitacji ,czyli gwałtownej przemianie cieczy w gaz. W trakcie tej przemiany martwe komórki naskórka zostają rozbite.
Moje urządzenie

Urządzenie które posiadam to Skin Cleaner KD8010. W zestawie znajdziemy urządzonko zakończone metalową szpatułą, zasilacz, instrukcję i podręczne pudełeczko, w którym możemy wszystko przechowywać.  Urządzenie nie jest duże, dzięki czemu wygodnie trzyma się je w dłoni i nim operuje.
Zabieg
Twarz zwilżamy wodą (przefiltrowaną lub mineralną niegazowaną), następnie przesuwamy szpatulą po zwilżonej twarzy. Widzimy jak woda się rozprasza. Po wykonaniu zabiegu na twarzy możemy przejść do szyi lub dekoltu, ja stosowałam także na dłoniach mojej mamy ;)
Po zabiegu
Urządzenie ma także funkcję sonoferezy, jednak przyznam się że rzadko z niej korzystam. Głównym powodem jest dobór kosmetyków co nie jest takie łatwe.  Po zabiegu zatem wklepuj odpowiednie serum i kładę maskę algową.
Rezultaty
Skóra natychmiastowo jest widocznie czystsza. Przez kilka minut po peelingu może być lekko zaczerwieniona, jednak ten efekt szybko mija. Skóra jest także dużo gładsza i szybciej wchłania kosmetyki. Przy regularnym stosowaniu (procent zaleca zabieg raz w tygodniu przez  5 tygodni, później raz w miesiącu) widać duża różnicę. Skóra jest gładsza, lepiej nawilżona, naczynka wzmocnione, ustępuję drobne krostki.
Podsumowanie
Osobiście jestem bardzo zadowolona z rezultatów i nie żałuje żadnej złotówki. Tym bardziej że zakup urządzenia to koszt 1-2 zabiegów w gabinecie.

3 komentarze:

  1. Ciekawe, nie słyszałam o tym jeszcze. :)

    OdpowiedzUsuń
  2. dziękuję za opinię, zastanawiałam się czy kupic

    OdpowiedzUsuń